středa 4. ledna 2012

GSAK v mobilu?

Pro mobilní telefony s Androidem existují dokonce dvě aplikace využívající databáze GSAKu.

GDAK (Geocaching Droid Army Knife)

Tahle aplikace je nejlepší pro offline geocaching. Využívá databází vytvořených v programu GSAK.
Jak to funguje? Po naistalování programu GDAK se na paměťové kartě se vytvoří adresář GDAK, do kterého se překopíruje databáze GSAK tak, jak je. Bez konvertování, úprav a exportu. Pak se do složky .grabbedimages ještě nakopíruje databázový soubor s obrázky a je to.
Mám tak kompletní databázi všech keší v České republice pořád při sobě. Funguje to poměrně svižně, podle tvojí polohy GDAK zobrazí nejbližší keše, včetně listingů a hintů, waypointů a může se rovnou na keš navigovat pomocí kompasu.
Program se stále vyvíjí a to správným směrem, přibyla možnost zobrazení keší v mapě (bohužel zatím jen online), přepínání mezi databázemi, zobrazovaní waypointů v mapě a pod.


Více info na android marketu


Locus - addon GSAK Database

Tento doplněk poskytuje propojení mezi GSAKem, kde jsou keše uloženy, a Locusem, skvělou online a offline mapovou aplikací pro Android. Díky tomuto doplňku můžete zobrazovat všechny keše, co máte v databázích v GSAKu, zobrazovat listing a další. A to všechno offline bez připojení k internetu!
Ja to funguje? Musí být pochopitelně naistalovaný Locus Free nebo placený Locus Pro. Pak se nainstaluje tento doplněk, nakopíruje se databáze z GSAKu na SD kartu, nastaví se správně cesty, nastaví se různé filtry (počet keší, nalezené, nenalezené a pod.) a spustí se Locus. Potom se jen už naimportují keše a ty se zobrazí v mapě. Pak už jen stačí si nějakou keš vybrat, zobrazit si listing, hint, waypointy, logy nebo se na ní navigovat.


Více info na android marketu


Locus - addon GeoGet Database

Pro příznivce GeoGetu je tu obdobný doplněk. Poskytuje propojení mezi GeoGetem, kde jsou kešky uloženy, a Locusem. Funguje to úplně stejně jako s doplňkem Locus - addon GSAK Database.


Více info na android marketu

Žádné komentáře:

Okomentovat